08 maja 2024

7 kwietnia w Wyborach Samorządowych wybraliśmy prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza i 25 radnych do Rady Miasta. W dniu 7 maja wybrani przedstawiciele samorządu złożyli uroczyste ślubowanie. Inauguracyjnej Sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej przewodniczyła Krystyna Stępień, a wzięli w niej udział oprócz radnych i Prezydenta Marcina Bazylaka także prezydenci Sosnowca, Będzina, Czeladzi, Siewierza i Sławkowa, przedstawiciele sejmu: Barbara Dolniak i Kamil Wnuk i senatu: Beata Małecka-Libera i Rafał Adamczyk a także były prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. 

Prezydent MARCIN BAZYLAK przy tej okazji powiedział: Serdecznie dziękuję mieszkańcom za zaufanie, jakim nas obdarzyli. Dla mnie osobiście to wielki zaszczyt i zobowiązanie, a także uznanie dla kierunku rozwoju naszego miasta, jaki obraliśmy wiele lat temu. Tym kierunkiem jest miasto otwarte i obywatelskie, które nieustannie staje się coraz lepszym miejscem do życia. Prezydent przedstawił swych zastępców, którymi zostali:

Damian Rutkowski, Bożena Borowiec i Marek Węgrzynowicz. – Wierze, że w dalszym ciągu będziemy tworzyć zgrany zespół, który będzie sprawnie zarządzał naszym miastem – dodał.

Przewodniczącą Rady Miasta została MARTA BOBROWSKA-JUROFF

Rodowita dąbrowianka. Od pokoleń związana z Gołonogiem, gdzie się wychowała, zdobyła wykształcenie i gdzie obecnie mieszka i pracuje.

Rocznik 1981. Absolwentka Politologii i Administracji na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego.

Od prawie dwóch dekad związana z dąbrowską oświatą – najpierw jako nauczyciel i wicedyrektor w I Liceum Ogólnokształcącym im. Waleriana Łukasińskiego, a później jako Naczelnik Wydziału Oświaty w dąbrowskim urzędzie oraz opiekun Młodzieżowej Rady Miasta.

 

W czterech okręgach wyborczych komitet Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej wystawił 33 kandydatów na radnych, ludzi i młodych i doświadczonych, zdolnych dąbrowian, chętnych do pracy dla mieszkańców naszego miasta. Trzech z pośród nich zdobyło mandaty radnego:

 

EDWARD BOBER - Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

Doświadczony samorządowiec i przedsiębiorca. Od pół wieku związany z Dąbrową Górniczą,

Absolwent studiów z zakresu polityki społecznej na Uniwersytecie Śląskim oraz sześciu kierunków studiów podyplomowych. Od lat kierownik jednego z działów w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej.

Utytułowany m.in. „Dąbrowianinem Roku”, Srebrną oraz Złotą Odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”

Wiek: 61 lat.

Poprzednie kadencje: w radzie nieprzerwanie od 2002 roku.

Za priorytety na kadencję 2024-2029 stawia:

Rewitalizacja dróg w Starej Dąbrowie. Rewitalizacja targowiska na Mydlicach oraz modernizacja SP nr 3. Zagospodarowanie lasku mydlickiego.

 

PIOTR CHAŁUDA Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

Wiek: 43 lata.

Miejsce zatrudnienia: Komenda Miejska PSP w Dąbrowie .

Poprzednie kadencje: 2014-2018, 2018-2024.

Za priorytety na kadencję 2024-2029 stawia:

Kontynuacja remontów placówek oświatowych (SP 7, Przedszkole nr 6) i poprawa infrastruktury chodnikowo-drogowej. Rozwijanie sportu w mieście i wspieranie Ochotnicze Straże Pożarnej. Praca na rzecz mieszkańców w Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

 

MAREK OŹLAŃSKI Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

Wiek: 46 lat.

Miejsce zatrudnienia: emerytowany zawodowy strażak.

Poprzednie kadencje: wrzesień 2023-kwiecień 2024 (zajął miejsce Katarzyny Zagajskiej).

Za priorytety na kadencję 2024-2029 stawia:

Nowoczesne przydomowe oczyszczalnie ścieków w zielonych dzielnicach, gdzie nie ma możliwości budowy kanalizacji; Remonty szkół i przedszkoli w zielonych dzielnicach Remonty dróg i chodników na terenach zielonych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dariusza Nowaka.

 

Nasi radni w Radzie Miasta złożyli przysięgę

Towarzystwo Przyjaciół

Dąbrowy Górniczej

KONTAKT ZE MNĄ >

Towarzystwo Przyjaciół

Dąbrowy Górniczej

ul. Legionów Polskich 69     

41-300 Dąbrowa Górnicza

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Strona stworzona w kreatorze www WebWave © 2018